Yardımcı Sayfalar
Seçtiğiniz ürün sepete eklendi.

Yatak Örtüleri, Yatak Örtüsü Modelleri ve Çeşitleri

Yatağınız için en iyi renkleri seçmeden önce, hangi yatak örtüsü modeli tercih ettiğinize karar vermelisiniz. Renge göre nevresim için alışverişe başlarsanız, tarzınıza hiç uymayan nevresimler elde edebilirsiniz. Çoğu yatak takımı stilinin benzersiz renk şemaları vardır, bu nedenle, ne almak istediğinize karar vermek alışverişinizi ona göre yapmak önemlidir. Tarzınızı bilmek, en sevdiğiniz rengi yatak takımına dahil edemeyeceğiniz anlamına gelmez, vurgu yastığı, çarşaflar ve hatta yatağın ucuna bir atkı olarak bir renk patlaması ekleyebilirsiniz.

Yatak Örtüsü Çeşitleri ve Modelleri

Yatak odanız için bir ruh hali panosu oluşturma fikrini seviyorsanız, doğru yatak örtüsü seçmek kolay olacaktır. En sevdiğiniz renk örneklerinin tam anlamıyla bir panoya eklenmesiyle bir ruh hali panosu oluşturulabilir veya bilgisayarınızda bir tane kendiniz yapabilirsiniz. Veya dekorasyon fikirleri için interneti  bu anlamda kullanabilirsiniz. Ruh hali panonuz tamamlandığında, alışveriş yapabileceğiniz yatak takımlarının rengine dair net bir görüşe sahip olacaksınız.

Yatak örtüsü çeşitleri

Yatak örtüsü için alışveriş yapmadan önce yatak odanız için yine de aklınızda bir renk şeması olmasını isteyeceksiniz. Mümkünse, eşleştireceğiniz diğer öğelerle birlikte boya örneklerini de yanınızda bulundurun. Bu sizi mağazada görünen, ancak yatak odanızın renk düzeniyle çalışmayan yatak takımlarını iade etmekten veya değiştirmekten kurtaracaktır.

Yatak örtüsü çeşitleri, 2 türlüdür. Biri tek kişilik yatak örtüsü, diğeri de çift kişilik yatak örtüsüdür. Yatak örtüsü fiyatları bu özelliklere göre değişiklik gösterir.

Düz renklerde nevresimler zarif ve basit olabilir ve yatak odanıza modaya uygun bir otel tarzı verebilir. Düz renkler, uzun bir günün ardından gevşemek için harika olan rahatlatıcı ve zen benzeri bir alana da katkıda bulunabilir. Düz renkli yatak örtüleri ile dinlenme tarzı bir yatak odası yaratmanın sırrı, yatak takımını tek renkli bir renk şeması olarak düşünmektir. Ana renginizi seçin, ardından aynı rengin daha açık ve daha koyu tonlarıyla katmanlayın. Bu, yatağınızın donuk görünmesini veya yatağın üzerine bir yorgan ve buna uygun yastık shams atmanızı kolaylaştırır.

Desenli yatak örtüleri modelleri görüntü de avantajları vardır. Odadan vurgulu renkler seçmek isterseniz, desenli nevresimler size o rengin küçük dozlarını ezici olmadan kullanma esnekliği sağlar. Geleneksel ve romantik nevresim stilleri, odanın her yerinden renkleri birleştirebilen çiçek desenlerine sahiptir.

Desenli yatak örtü modelleri seçmenin sırrı, taze görünmesini sağlamak için yatak takımına bolca düz renkler eklemektir. Desenli yatak takımı düz renklere göre daha hızlı tarihlenebilir, bu nedenle bir veya iki küçük desenli tek desenli parça kullanmayı düşünün, böylece değişiklik istediğinizde tüm seti değiştirmeden parça parça her şeyi değiştirebilirsiniz. Yatak odanızın duvar rengiyle uyumlu olması için yatak deseninizden herhangi bir rengi de seçebilirsiniz.

Kumaşınızı Akıllıca Seçin

Doğru yatak örtüsü kumaşı yatak odanızın tarzını tamamlayabilir. Desenli veya düz renklere karar verdiğinizde, seçtiğiniz kumaş türü de önemlidir. Parlak kumaşlar, basit pamuklu veya diğer mat kumaşlardan daha resmi bir seçimdir. Parlak kumaşlar karanlık bir yatak odasını aydınlatabilir ve daha göz alıcı bir hava yaratabilir. Kadife görkemli bir seçimdir, ancak karanlık bir yatak odasında mevcut ışığı emebilir. Modern aksesuarlar ve vurgular için mükemmel bir temel olarak tek renkli bir düzende dokulu kumaşlar kullanın.

Tüm unsurları mükemmel şekilde eşleşen eksiksiz bir nevresim takımı seçmek, yatağınızı donatmanın güzel ve kolay bir yoludur. Yatak takımları, ilgi için bazı desen ve dokuların karıştırılmasıyla, onlara mükemmel bir şekilde eşleştirilmiş bir görünüm verecek şekilde tasarlanmıştır. Setler kasıtlı olarak eşleştirilse de, yatak bileşenleri, bu korkunç "uyumlu" görünümden kaçınmak için çeşitlidir.

Önceden eşleştirilmiş bir nevresim takımı sizin için hala çok "uyumlu" ise, alternatif, kendi yatak takımınızı oluşturmaktır. Fazla rastgele görünmeyen eklektik bir nevresim takımı ile yatak örtüsü modelleri kombinasyonu oluşturmanın sırrı, setinizde bir veya iki birleştirici renk kullanmaktır. Yatak eteğiniz çizgili olabilir, yorganınız çiçek olabilir, ancak her ikisinin de aynı birleştirici renkleri paylaşması gerekir ki onlara korkak ama bir araya getirilmiş bir stil kazandırın.

Her gece yatağınızdan bir yığın yastık çıkarmak istemeyebilirsiniz, ancak yine de tüm yatak dekor öğelerinizi bir araya getirmek için vurgular ve aksesuarlar ekleyebilirsiniz. Yatak takımınızdan ayrı olarak seçilen bir vurgu yastığı, vurgulu bir renkte lüks bir yatak örtüsü veya yatağınızın yanında renkli bir su sürahisi, yatağınızdan en küçük vurgu rengini bile çekebilir. İşin sırrı, yatağınızdan bir renk seçmek ve onu başka bir desen veya gölgeyle farklı bir şekilde vurgulamaktır.

Eğer siz de yatak örtüsü alışverişi yapmak için araştırma yapıyorsanız doğru yerdesiniz. Yüzlerce yatak örtüsü modelleri arasından tek bir tıkla sipariş verebilir, yatak odanızın havasını değiştirebilirsiniz.

Kaçırılmayacak Fırsatları
Keşfetmeye Başla

Uygulamayı İndirin
Telefonunuzun kamerasını açın
QR kodu telefonunuzun kamerasından okutarak uygulamamımızı indirebilirsiniz.
Eski site için tıklayınız