Sepetinizde henüz ürün bulunmamaktadır!

Elvan Tekcan - SONA ERDİ
Limitli Edisyon Gravür Sergisi

1968 yılında Trabzon’da doğdu. Kadıköy Anadolu Lisesi’ni bitirdikten sonra Boğaziçi Ünüversitesi, İİBF, Ekonomi Bölümü’nden 1991 yılında lisans diploması aldı, aynı dönemde işletme bölümünden tamamladığı derslerle ‘stratejik pazarlama yönetimi’ alanında uzmanlık eğitimi yaptı. 1991- 1997 yılları arasında çeşitli sektörlerde uluslar arası firmalarda pazarlama alanında üst düzey yönetici olarak çalıştı.

Limitli Edisyon Gravür Sergisi

1997 yılında Marmara Üniversitesi, GSF Resim Bölümü’nden, ‘Sanat Yönetimi ve İşletmeciliği’ tez konusu ile yüksek lisans eğitimini tamamladı, ardından ‘Kültür Politikaları ve Sanat Yönetimi’ alanında çeşitli üniversitelerde lisans ve lisansüstü seviyede dersler vermeye başladı. Yine aynı alanda yüksek lisans programları hazırladı. 2000-2001 yılında BÜ, YBGM’de ‘stratejik insan kaynakları yönetimi’ konulu uzmanlık sertifika programını tamamladı.

Limitli Edisyon Gravür Sergisi

2000-2005 yılları arasında reklam sektöründe üst düzey yönetici olarak çalıştı, aynı dönemde AKADEMİST adlı kültür sanat konulu süreli yayının genel yayın yönetmenliği görevini sürdürdü. 2004 yılında halen Yönetim Kurulu Üyesi olduğu IMOGA, İstanbul Grafik Sanatlar Müzesi’nin kuruluş çalışmalarında aktif görev üstlendi ve çeşitli yurt içi ve yurt dışı projelerde görev aldı. 2009’dan 2011’e dek alanında verdiği derslere FMV, Işık Üniversitesi, GSF’de devam etti. 2009 yılından itibaren halen devam etmekte olduğu Marmara Üniversitesi, GSF Resim Bölümü Sanatta Yeterlilik programında “Karşılaştırmalı batı ve doğu düşünce sistemleri ekseninde resim sanatı” konulu tez çalışmasını sürdürmekte, aynı zamanda sanat çalışmalarına IMOGA özgün baskı atölyeleri ve kendi kişisel atölyesinde devam etmektedir.

Filtrele/Sırala
    Perabulvarı