Sepetinizde henüz ürün bulunmamaktadır!

ARMAGGAN - SONA ERDİ
ARMAGGAN

ARMAGGAN Unique by Design, özgün tasarımlarla geleneksel teknikleri ustalıkla birleştirerek, el işçiliği ile mücevher, sanatsal obje, doğal boya tekstil, deri ve ev tekstil kategorilerinde üretim yapan bir tasarım markasıdır. ARMAGGAN Koleksiyonları, geleneksel yöntemler ve el işçiliği kullanılarak sınırlı sayıda üretilen, nesilden nesile aktarılabilecek, zaman içinde daha da değerlenecek, kalıcı ve zamansız tasarımlardır.

ARMAGGAN

ARMAGGAN dünyasında üretimin sırrı titiz Ar-Ge çalışmaları ve zanaat araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirilen değerli yatırımlarla hayat bulan atölyelerde bulunmaktadır. Her biri kendi kategorilerinin en değerli malzeme seçimleri ile elde üretilen mücevher, obje, doğal boya tekstil ve ev tekstil koleksiyonları ARMAGGAN’ın özgün tasarım çizgisi ile ortaya çıkmaktadır.

ARMAGGAN Tekstil Koleksiyonu

ARMAGGAN Tekstil Koleksiyonu'nda yer alan doğal ipek kumaşlar kullanılarak tasarlanan şallar ARMAGGAN atölyelerinde üretilmiştir. ARMAGGAN Tekstil Koleksiyonu, doğal boyama ve basmaları, antibakteriyel ve antimikrobiyel özellikleri, el yapımı dikiş teknikleri, Anadolu’nun bölgesel ve tarihsel iğne oyaları, bölgesel ipekli dokumacılığını yeniden yapılandırma çalışmaları, tasarımlarındaki çağdaş yorumları, özel dokuma ve üretimleri ile kültürel mirasımızın çağdaş tasarım ışığındaki taşıyıcısıdır.

ARMAGGAN Obje Koleksiyonu

ARMAGGAN Obje Koleksiyonu'nda yer alan Porselen İznik Vazo antik Anadolu gözyaşı şişesi formundan esinlenilerek tasarlanmıştır. Üzerine altın dekor uygulanmıştır. İlhamını Anadolu tarihi boyunca iz bırakan geleneksel el sanatlarında kullanılan motiflerden, Orta Asya'dan Osmanlılar'a kadar Anadolu tarihinde önemli yere sahip geleneklerden, mimari ve el sanatlarından esinlenilerek alan ARMAGGAN Obje Koleksiyonu, “Unique by Design” sloganıyla yola çıkarak unutulmaya yüz tutmuş geleneksel el işçiliği teknikleriyle sınırlı sayıda üretilmektedir.

ARMAGGAN Deri Koleksiyonları

ARMAGGAN Deri Koleksiyonları, Anadolu’nun tarihsel özgün deri işleme geçmişini inceleyip uygulamakla birlikte , günümüz endüstrilerinin üetim yöntemleri ile harmanlanmış işlevsel detaylar barındıran kişisel aksesuarların yanında, yaşam mekanlarının vazgeçilmez öğelerini de kapsayan geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır.

ARMAGGAN Deri Koleksiyonları

ARMAGGAN tasarımcıları tarafından hazırlanan koleksiyonlar, özenle seçilmiş, doğal meşe, mimoza, sumak gibi yöresel ağaçların kabukları ile işlenen ‘vejetal’ derileri günlük kullanıma uygun işlevler yükleyerek hazırlanmaktadır. ARMAGGAN Deri Koleksiyonu’nun ilk yola çıkış noktası; hammade seçiminde ve üretim yöntemlerindeki geleneksel yaklaşım olduğu kadar, bu özel tasarımların sahiplerinin kullanımına özen gösteren detaycı kullanıcı kitlenin günlük işlev gereksinimlerinin ağırlığıyla eşit orantıdadır.

Filtrele/Sırala
    Perabulvarı