Sepetinizde henüz ürün bulunmamaktadır!

Yavuz Saraçoğlu - SONA ERDİ
Yavuz Saraçoğlu'dan Sulu Boya Eserler

Yavuz Saraçoğlu’dan orijinal imzalı, doğa manzaraları sulu boya eserlerden oluşan harika bir sergi sizleri bekliyor. Sanat eseri sahibi olmak ya da değerli bir hediye vermek istiyorsanız Pera Bulvarı'nın sanat sergileri size her hafta yeni sanatçılar ve farklı tekniklerden oluşan sanat sergileri sunarak işinizi kolaylaştırıyor. Sanat eseri sahibi olmak için nereden başlamanız gerektiğini bilmiyorsanız Perabulvari.com sanat yayınlarını takip edebilir ve sizi en çok etkileyen sanatçı veya eseri seçebilirsiniz.

Yavuz Saraçoğlu

1960 Sivas doğumlu sanatçı Eskişehir A.Ö.F Meslek Yüksek Okulu mezun olmuştur. Özgün Baskı Tekniğini 1989 Yılında Kasım KOÇAK Atölyesinde öğrenen sanatçının 16 kişisel sergisi vardır. İstanbul Grafik Sanatlar Müzesinde ( İMOGA ) de 2007-2012 Gravür alanında çalışmalarıma devam etmektedir.

Sulu Boya Tekniği

Kağıt veya benzeri emici satıh üzerinde tabaka yapmayan su ve sulu boya çeşitleriyle yapılan bir tekniktir. Suluboya tekniği, hızlı düşünmeyi, hızlı hareket etmeyi, güçlü duyumu, sabırlı ve titiz çalışmayı isteyen, hata kabul etmeyen, oldukça zor bir tekniktir. Hata kabul etmemesi suluboyanın zorluğunu arttırır. Suluboyayı diğer boyalardan ayıran en önemli özellik, onun saydamlığıdır ve zor olan da bu saydamlığı sağlamaktır. Satıh üzerine sürülen renkler üst üste geldiğinde iyi kontrol edilmezse, suluboyada makbul olan şeffaflık bozulabilir ve kirlenmeler başlar. Kirlenen sahalar yıkanarak emici kağıtla temizlenebilirse de böyle bir çalışma sulu boya tekniğinde ustalık ister. Tekniğin kendisinin olduğu kadar uygulandığı kağıttan dolayı da suluboya genellikle hakim olunması güç bir teknik olarak bilinir. Hernekadar dayanıklılık konusunda yağlıboya ile rekabet edemese de suluboya dayanıklı ve seçkin bir tarihe ve geleceğe sahiptir.

Filtrele/Sırala
    Perabulvarı